Rozmowa z Kamilą Mitek – autorką powieści „Na śniadanie… Tort szpinakowy” i „Pożar w mojej głowie”

Niedawno ukazała się druga powieść Kamili Mitek „Pożar w mojej głowie”. Pierwsza książka p.t.” Na śniadanie… tort szpinakowy”okazała się bardzo udanym debiutem. Opowiada ona historię kobiety, którą po rozwodzie z mężem czeka nowe nieznane życie pełne niespodzianek.W kolejnej ponownie zaprasza czytelników do świata kobiet. Tym razem jest  to historia Doroty, zawodowej strażaczki, zawodu bardzo męskiego. Już sam ten fakt jak sobie poradziła intryguje i zaprasza do przeczytania tej bardzo interesującej powieści.

Zadaliśmy Pani Kamili (prywatnie córce naszego znanego mieszkańca Jerzego Dzikowskiego) kilka pytań. Uzyskaliśmy również zapewnienie, że kiedy tylko okaże się to możliwe pisarka spotka się na autorskim spotkaniu z mieszkańcami Karczowisk.

Dariusz Sędzikowski – Skąd bierze się u ludzi chęć pisania?

Kamila Mitek –  Myślę, że z potrzeby podzielenia się z innymi jakąś opowieścią, a także własnymi doświadczeniami, emocjami i refleksjami o życiu.

DS -Dlaczego kobiety piszą więcej?

KM Zaryzykuję i odpowiem: bo mają bogatsze życie emocjonalne 🙂 Kobiety mają dużą potrzebę dzielenia się z otoczeniem swoimi przemyśleniami i odczuciami. Może dlatego częściej sięgają po pióro, a ich opowieści są często nacechowane emocjonalnie. Ale mężczyźni też to potrafią i jest to dla nas kobiet, tym ciekawsze.

DS. – O czym są pani książki?

KMMoje powieści opowiadają o kobietach, które znalazły się w takim punkcie swojego życia, w którym muszą podjąć ważne decyzje i podjąć działania, by coś zmienić. Ich przygody opisuję z nutą humoru, co sprawia, że czyta się je lekko i przyjemnie. Nie są jednak pozbawione refleksji o życiu i mogą skłonić do własnych przemyśleń.

 DS – Pani ojciec Jerzy Dzikowski jest mi bardzo bliski. Co Pani może o nim powiedzieć?

KMtata jest zawsze pełen energii i ma optymistyczne podejście do świata. Odziedziczyłam po nim poczucie humoru i pracowitość. Zawdzięczam mu też dobre wykształcenie, a teraz bardzo wspiera mnie w realizacji moich pisarskich aspiracji.

DS – Czy zna pani Karczowiska i jak je odbiera?

KMPrzez kilka lat mieszkałam w tej wsi i zawsze dobrze się tu czułam. Okalające ją lasy tworzą przyjazny mikroklimat i atmosferę, a mieszkańcy są bardzo sympatyczni. Cieszy mnie to, że moi rodzice znaleźli tu spokojną przystań na emeryturę.

Dziękuję bardzo za rozmowę i mam nadzieję do zobaczenia wkrótce.


Książki Pani Kamili Mitek są do kupienia na allegro. Poniżej linki pod którymi można kupić książki.

https://allegro.pl/oferta/na-sniadanie-tort-szpinakowy-9183633245

https://allegro.pl/oferta/pozar-w-mojej-glowie-9183620366

Wszyscy, którzy zakupią książki Pani Kamili otrzymają autografy i osobiste dedykacje.

Istnieje możliwość zakupu książki w Karczowiskach. W tym wypadku prosimy o kontakt z Panem Jerzym Dzikowskim.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.