Wieczór Kobiet w Karczowiskach

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, w końcu udało się zorganizować pierwszą od Dnia Kobiet w lutym 2020 imprezę integracyjną.

Również tym razem spotkały się mieszkanki Karczowisk. W gościnnej Chacie Karczowiska spotkało się prawie 50 pań, na które czekała prawdziwa uczta kulturalna.

Mało brakowało, a impreza nie doszłaby do skutku. W dniu spotkania okazało się, że jedna z głównych bohaterek wieczoru Pani Kamila Mitek poważnie się rozchorowała i nie mogła w nim uczestniczyć. Na szczęście udało się połączyć z Panią Kamilą połączyć online. Pisarka związana blisko z Karczowiskami (kiedyś mieszkanka, do dziś mieszkają w Karczowiskach rodzice, Państwo Dzikowscy) opowiadała o jednej ze swojej powieści „Moje greckie lato”. Dodatkowo okraszone były prezentacją fragmentów książki pani Kamili Mitek przez panią Aldonę Struzik – aktorkę Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Pani Aldona przybyła do Karczowisk w ramach projektu WYBIERAM TEATR. Aktorka opowiedziała również o tajnikach pracy aktora i o swojej drodze artystycznej.
Panie miały również okazję w ramach warsztatów tanecznych skorzystać z nauki tańca latino. Zajęcia przeprowadziła Pani Weronika Mierzwa.

Nasze mieszkanki bardzo miło spędziły wieczór podczas interesujących rozmów, przy pysznej kawie i słodkim deserze. Dzięki świetnej oprawie muzycznej, Panie mogły wykorzystać umiejętności, które nabyły podczas nauki tańca.

Podziękowania dla Pań Kamili Mitek, Aldony Struzik i Weronik Mierzwy za kulturalną ucztę.

Wszystkim dziękujemy za przybycie.

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pani Magdaleny Dubińskiej, dyrektor OKGL za wielkie zaangażowanie w realizację projektu.

Wieczór został zorganizowany Sołtysa oraz Radę Sołecką Karczowisk przy współpracy OKGL.

Projekt WYBIERAM TEATR 2021 realizowany przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin w ramach programu EDUKACJA KULTURALNA dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.